Logo

Osiedle Riverview w Gdańsku - APA Wojciechowski

Date

Thursday, March 11, 2021

Time

11:00 AM Europe/Warsaw

Convert to my timezone
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
Required fields
If you have already registered and can't locate your registration confirmation email,click here!
The email address is incorrect. Please double-check your email address.

A confirmation email with logging details has been sent to the provided email.

System configuration test. Click here!

*Wypełnij POPRAWNIE pola aby otrzymać certyfikat uczestnictwa


Szczegółowe informacje o przetwarzaniu podanych danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych przez Virtus Studio znajdziesz tutaj.
Regulamin webinariów organizowanych przez Virtus Studio.

Agenda

Projekt Osiedla Riverview w Gdańsku 

28. odcinek webinarium architektonicznego od Virtus Studio uświetnią kolejni, znakomici goście. Tym razem, Pani Klara Janicka z Pracowni APA Wojciechowski opowie o prestiżowym projekcie Gdańskiego osiedla Riverview.

Osiedle Riverview to zespół siedmiu budynków o zróżnicowanej wysokości – mają od pięciu do sześciu pięter. Strzeliste bryły budynków z ceglaną elewacją i spadzistymi dachami nawiązują do historycznej zabudowy miasta.

Inwestycja ma bardzo szczególne położenie w Gdańsku, stąd odzwierciedla dwie twarze miasta: pierwszą – protestancką w duchu, drugą – eklektyczną, barokową. W konsekwencji, od strony portowej projekt otrzymał, nawiązujący ceglanymi elewacjami do manieryzmu flamandzkiego, surowy i spokojny wygląd. Druga strona to ciąg kamieniczek pozostający w dialogu z architekturą mieszczańską obecną w okolicy. Pośrodku znajduje się dziedziniec – wypełniona zielenią, półprywatna przestrzeń dla mieszkańców, otwarta w stronę kanału na Stępce. Również od strony kanału zlokalizowane są punkty usługowe, kafejki oraz promenada, tworząca przedłużenie spacerowego ciągu Gdańska, ciągnącego się od Żurawia przez marinę po hotel Podewils.

Plan zagospodarowania przestrzeni wykorzystuje jej pełny potencjał: odzwierciedla pierzejową zabudowę nabrzeży portowych, ale jest otwarty na przepływające tędy życie i daje kontakt z wodą.

Presenter

Ms Klara Janicka

Architekt prowadząca projekt Osiedle Riverview w Gdańsku. Od 2007 roku pracuje w biurze APA Wojciechowski Architekci, gdzie piastuje stanowisko starszego architekta.
Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Warszawskiej.W 2013 uzyskała uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej.
Wzięła udział w wielu nagrodzonych projektach biurowych, handlowo-usługowych oraz mieszkaniowych, między innymi: Elektrownia Powiśle, Skyliner, „Latarnia” (Port Praski), Galeria Północna, Praga 306, Osiedle Reset (Warszawa), Riverview (Gdańsk) oraz Galeria Jurajska w Częstochowie oraz Galeria Malta w Poznaniu i Radom Office Park.